Баскетболният шампион Левски Лукойл“ загуби и последните си шансове да

...

„Левски Лукойл“ отпадна от Европа в Израел

Баскетболният първенец „ Левски Лукойл “ загуби и последните си шансове да премине втората групова фаза на ФИБА къп, откакто падна с 96:109 при гостуването на израелския „ Ирони “ (Нес Циона). Момчетата на Константин Папазов започнаха мощно и дръпнаха с 8 точки, само че домакините бързо изравниха, а единствено за втората четвърт означиха 36 т. Едва след почивката играчите на израелския отбор започнаха да пропущат по-често при стрелбите си, само че това стигна на „ сините “ да понижат пасива си до 10 т. Най-резултатен за българския отбор бе Патрик Рембърт, който означи 26 т., а Дайкуан Кук вкара 28 т. за домакините.
Поражението бе четвърто следващо за „ Левски Лукойл “ и остави отбора на последното място в група „ J “.
Източник: trud.bg