Баскетболният Берое започна с тежка загуба участието си в турнира

...

Берое“ с тежка загуба за ФИБА Къп

Баскетболният " Берое " стартира с тежка загуба присъединяване си в шампионата ФИБА Къп.

Старозагорци отстъпиха като посетител на белгийския „ Монс с   69:88 точки в първи мач от втория кръг на квалификациите.

Двата тима изиграха относително равностойни първи две елементи, като белгийците поддържаха задатък от няколко точки, а на почивката водеха със 7.

Последната четвърт обаче бе кошмарна за старозагорци, които не съумяха да се опълчват на противниците си и изгубиха мача.

За „ Берое “ Майк ДиНуно вкара 20 точки, а Тери Уиснант добави 15.

Най-резултатен за „ Монс “ бе Тре Демпс с 22 точки, а с 19 и 8 битки се отчете Крис Джоунс.

Реваншът е на 11 октомври в Стара Загора, а с цел да се класира за груповата фаза, „ Берое “ би трябвало да победи с повече от 19 точки.
Източник: bnr.bg