Баскетболистките на "Монтана" загубиха с 69:47 от "Цинкарна"/Целе/ последното си

...

Тежка загуба за баскетболистките на Монтана в Словения

Баскетболистките на "Монтана " изгубиха с 69:47 от "Цинкарна "/Целе/ последното си посещение в шампионата на Адриатическата лига.
За възпитаничките на треньора Стефан Михайлов това бе 4-то проваляне в акцията, всичките на непознат терен. Българският първенец трябваше да се оправя без своя капитан Димана Макариева, която поради вирусно заболяване не пътува с тима.
Домакините реши мача през първото полувреме, когато означиха 43 точки, а позволиха единствено 17 т. на своя противник.
След почивката монтанчанки понижиха грешките и завоюваха идващите двете елементи, само че това се оказа извънредно незадоволително. Матея Тавич бе най-резултатна за гостите с 14 т., като към тях добави 7 битки и 6 асистенции. Тина Требец приключи с 12 т. за "Монтана ", само че позволи и 6 неточности. За "Цинкарна " най-резултатна с 14 т. бе Паулина Хершлер.

"Цинкарна " – "Монтана " 69:47 (23-8, 20-9, 15-18, 11-12)

"Цинкарна ": Снежана Богоевич 12, Александра Крошел, Маруша Сеничар 2, Паулина Хершлер 14, Тейлър Диър 11 (Марта Остич 11, Мария Костуркова 10, Лариса Оцвирк 5, Лея Дебеляк 4, Лана Шантел). Треньор: Дамир Гръгич.
"Монтана ": Виктория Стойчева 3, Радостина Димитрова 7, Матея Тавич 14, Тина Требец 12, Христина Иванова 3 (Габриела Николова 4, Габриела Костова 4, Евгения Нацкина). Треньор: Стефан Михайлов.

Съдии: Матео Павичич, Златко Галиот, Матия Екарт.

Зала: „ Гимназия Целе център “-150 фенове.
Източник: bulnews.bg