Баскетболистките на "Монтана" допуснаха трета поредна загуба от основния си

...

Монтана с трета грешна стъпка срещу Берое в Стара Загора

Баскетболистките на "Монтана " позволиха трета поредна загуба от главния си противник в България "Берое ". След провалите на финала за БГКупата и в шампионата на Адриатическата лига възпитаничките на Стефан Михайлов отстъпиха като посетители с 66:77 и в мача си за състезание на „ А “ група, първа четворка, VIII кръг.
Монтанчанки започнаха и приключиха мощно срещата, само че през останалото време преимущество имаха домакините. Гостите влязоха в мача със серия от 9-2, само че беройки дадоха отговор с 11 безответни точки и се отдръпнаха само че почивката с двуцифрен задатък. Разликата в третата част набъбна на 25 т., а още при започване на четвъртата бе свалена единствено на 10 т. "Монтана " обаче не съумя да употребява психологическия миг и да направи цялостен поврат.
Христина Иванова бе най-резултатна състезателка в дуела с 21 т. Радостина Димитрова, която в края на мача напусна контузена, се отличи със 7 т. и 11 битки. За "Берое " три баскетболистки Теодора Динева, Жаклин Златанова и Карина Константинова вкараха по 15 т., като към тях Златанова добави и 14 битки.

"Берое " – "Монтана " 77:66 (21-15, 20-15, 23-14, 13-22)

"Берое ": Теодора Динева 15, Виолина Кочева-кап.12, Жаклин Златанова 15, Радослава Бъчварова 11, Гергана Иванова 7 (Карина Константинова 15, Петя Бояджиева 2, Калина Аксентиева, Златина Калоферова, Стефани Пендовя). Треньор: Татяна Гатева.
"Монтана ": Виктория Стойчева 6, Радостина Димитрова 7, Евгения Нацкина 3, Димана Макариева-кап. 12, Христина Иванова 21 (Габриела Костова 13, Габриела Николова 4, Анна-Мария Коляндрова, Надежда Симеонова). Треньор: Стефан Михайлов.

Съдии: Станимир Русев, Славчо Нучев, Илиян Желев.

Зала: “Общинска “-250 фенове.
Източник: bulnews.bg