Барселона записа втори успех в Примера дивисион през сезона. В

...

Барселона записа втори успех в Примера дивисион през сезона. В среща от третия кръг каталунците

Барселона записа втори триумф в Примера дивисион през сезона. В среща от третия кръг каталунците се постановиха с 4:0 като домакини против Валядолид. Два гола осъществя Роберт Левандовски, а веднъж се разписаха Педри и Сержи Роберто.

Полският национал откри резултата с красиво попадение в 24-ата минута след центриране на Рафиня.

Две минути преди почивката Педри приключи добра офанзива на Барса и повиши на 2:0 след пас на Усман Дембеле.

След почивката „ синьо-червените “ продължиха да бъдат по-добрият тим на терена и закономерно в 65-ата минута осъществиха още един гол. Дембеле подаде за Левандовски, който шутира и топката се отби във бранител гостите и направи беззащитен вратаря Жорди Масип.

В спомагателното време на дуела Сержи Роберто оформи крайното 4:0.

След този триумф Барселона зае второ място в класирането със 7 точки. Валядолид има една точка и е на 19-та позиция.

Източник: front.bg