Балкан оглави временно класирането в Националната баскетболна лига за мъже,

...

Балкан победи Ямбол, излезе начело

Балкан оглави краткотрайно класирането в Националната баскетболна лига за мъже, откакто победи Ямбол със 112:86 (31:21, 30:23, 24:24, 27:18) в мач от осмия кръг. Отборът от Ботевград е с 15 точки, а Левски Лукойл и Берое изостават с по две преди мачовете си в неделя.

Балкан поведе с пет точки в средата на първата четвъртина, а Марко Радонич вкара за 17:10 и Ивко Ивков означи тройка за преднина от 10 пункта в интерес на първенците рано в мача. Частта приключи точно с сходен задатък за тима на Балкан, който получи шест безответни точки при започване на втората четвъртина, само че реагира с две точни стрелби на Дайшон Найт и една на Кени Хол.

Балкан добави нови седем точки преднина до полувремето и не разреши на Ямбол да се приближи до равнене до края на срещата. Хол приключи със 17 точки и 12 битки, а още четирима от баскетболистите на първенците приключиха с двуцифрен актив. Александър Матушев пък бе най-резултатен в мача с 23 точки за Ямбол.

В различен мач от осмия кръг Академик (София) победи Спартак (Плевен) със 77:76 (26:19, 16:13, 24:23, 11:21)./БТА