Балкан Ботевград записа първата си загуба в турнира за Купата

...

Балкан с първа европейска загуба

Балкан Ботевград записа първата си загуба в шампионата за Купата на ФИБА Европа. Българският тим падна трагично със 77:78 (20:24, 26:23, 15:13, 16:18) вкъщи от АЕК Ларнака. Срещата мина през няколко обрата, а Балкан остава водач в група " В " с три победи и едно проваляне.

Мачът стартира равностойно, само че отборът от Кипър взе задатък от 24:20 преди вторите 10 минути, в които ботевградчани понижиха изоставането си единствено на една точка. Във втория интервал водачеството в срещата се смени на няколко пъти, само че АЕК осъществя осем следващи точки в последните минути преди паузата. В третата четвърт играта отново вървеше точка за точка, а Балкан водеше с 61:60 преди последната част. Отборът от Ларнака отново направи поврат, само че следващи тройки на Танксли Ефианай направиха резултата 71:71. Точно 31.4 секунди преди края отново имаше тъждество от 77:77, само че гостите осъществиха от линията за углавен удар посредством Владимир Веремеенко и това им оказа помощ да доближат до трагичния триумф. До края Брендън Браун и Димитър Димитров стреляха неопределено към коша на АЕК.

Браун осъществя 17 точки за домакините, а неговият съотборник Танксли Ефианай приключи с 16 точки. Юре Шкифич беше най-резултатен за отбора от Ларнака със своите 23 точки.