Българският защитник Страхил Попов имаше основна заслуга за успеха на

...

Страхил Попов с победна асистенция в Турция

Българският бранител Страхил Попов имаше съществена заслуга за триумфа на своя отбор Юмраниеспор с 2:1 като посетител над Анкарагюджу в 15-ия кръг на локалната Суперлига. С този триумф тимът на Попов събра 10 точки и се отлепи от дъното на класирането, където слезе Истанбулспор с 8. А днешният им противник Анкарагюджу е на 11-о място с 16 точки. В другата среща, играна по същото време, Истанбул Башакшехир се наложи с 2:0 над Анталияспор и събра 30 точки, с които се изравнява с водача Галатасарай. На 3-о и 4-о място са Фенербахче и Адана Демирспор.Домакините от Анкара откриха резултата още във 2-ата минута посредством норвежеца Захид Гаяс. Но единствено 7 по-късно конгоанският таран на гостите Даниел Авону изравни с отличното подпомагане на Страхил Попов. 32-годишният благоевградчанин проби от дясно и направи отлично центриране през двама играчи на съперника, а за Авону остана по-лесното да означи. Десет минути след началото на втората част същият нападател от Конго вкара за 1:2 и подпечата трите точки за Юмраниеспор.Попов игра цялостни 90 минути на доста високо равнище в система 4-3-3 и още веднъж сподели превъзходен баланс и в отбрана, и в офанзива. В 65-ата минута той съумя да се върне в точния момент в отбрана и да предотврати равнене на останалия на рискова позиция Фиратджан Юмюм. След края на срещата някогашният футболист на Литекс беше един от тримата в неговия тим с оценка над 8.0 по десетобалната система.

19:30 27/12 22:00 27/12 19:30 26/12 22:00 26/12