Българският волейболен шампион Нефтохимик 2010 Бургас загуби от гръцкия Олимпиакос

...

Нефтохимик 2010 се бори, но отстъпи на Олимпиакос в квалификациите на Шампионската лига

Българският волейболен първенец Нефтохимик 2010 Бургас загуби от гръцкия Олимпиакос с 1:3 (20:25, 29:27, 17:25, 24:26) гейма в първия си дуел втория квалификационен кръг на Шампионската лига, който се изигра в зала " Дунав " в румънския град Галац.

Първият гейм потегли точка за точка, само че средата на гейма " червено-белите " дръпнаха с 16:11 и в последна сметка завоюваха първата част с 25:20.

Във втория гейм Олимпиакос стартира още веднъж решително и поведе с 6:2, само че все пак бургазлии откриха сили да се върнат в битката и въпреки всичко да измъкнат частта след 29:27 в своя изгода.

Третият сет мина напълно под контрола на гърците, които го завоюваха с 25:17, а в четвъртия те още веднъж имаха удобен задатък при 22:18. Момчетата на Атанас Петров обаче отхвърлиха да се предадат и стигнаха до 23:23, само че за жал не съумяха да довършат обрата и след 26:24 първенците в южната ни съседка сложиха точка на разногласието в мача.

По-рано през днешния ден в първия дуел от групата домакините от Галац се постановиха над украинския Прометей с 3:0

В утрешния ден Нефтохимик 2010 Бургас ще изиграе втория си мач против румънския отбор от 18:00 часа.

За групите на Шампионската лига ще се класира първият тим в групата, както и вторият, в случай че има по-добри индикатори от подгласника от другата група.