Българският шампионат по футбол е спрян заради извънредното положение в

...

ЦСКА и Левски преодоляха своите кошмари

Българският шампионат по футбол е спрян поради изключителното състояние в страната и предварителната защита от ковид. Все още не е ясно ще има ли плейофи или не. Футболът липсва на всички нас. ТОПСПОРТ ще ви напомни какво се случи в Първа лига досега - кръг по кръг.

След двуседмична пауза поради мачовете на националния тим, шампионата ни се възобнови с изиграването на деветия кръг. В него най-интересен беше дуелът сред Ботев (Пд) и ЦСКА . " Червените " несъмнено имаха да си връщат на този конкурент, откакто Тодор Неделев и компания, няколко месеца по-рано, ги бяха в профил на полуфиналите за Купата на България. Пред близо 3000 фенове на Коматево, столичани измъкнаха най-малък триумф след попадение на Али Соу, четвърт час преди края.

На " Герена " също беше много забавно, където Левски посрещаше обичайно неуместен противник като Черно море . Селекцията на Петър Хубчев обаче си подсигурява трите точки след доста мощно първо полувреме. През него вековниците вкараха всичките си три гола в мрежата на разочаровалия със своето показване пазач на " моряците " - Миодраг Митрович. Точни за домакините бяха Станислав Иванов (21 " ), Паулиньо (31 " ) и Найджъл Робърта (35 " ).

Лудогорец не позволи неточност и надделя Етър с 2:0 в Разград. " Орлите " мъчно намираха пътя към вратата на Христо Иванов през първата част, само че по-късно се " отпушиха " с помощта на Клаудиу Кешеру (47 " ) и Джоди Лукоки (86 " ).

Кръгът предложи и трагично голово представление сред Царско село и Локомотив (Пд) , приключило с триумф за " смърфовете " с 3:2.

ПЪРВА ЛИГА, IX КРЪГ:

Царско село - Локомотив (Пловдив) 2:3

0:1 Георги Хашев - автогол (19`), 0:2 Диниш Алмейда (50`), 0:3 Ален Ожболт (53`), 1:3 Георги Минчев - дузпа ( 87`), 2:3 Родни Антуи (90+4`)

Арда - Ботев (Враца) 2:1

1:0 Радослав Василев (15 " ), 1:1 Валери Домовчийски (66 " ), 2:1 Иван Коконов (71 " )

Ботев (Пловдив) - ЦСКА 0:1

0:1 Али Соу (75 " )

Лудогорец - Етър 2:0

1:0 Клаудиу Кешеру (47 " ), 2:0 Джоди Лукоки (86 " )

Дунав - Славия 0:0

Левски - Черно море 3:0

1:0 Станислав Иванов (21 " ), 2:0 Паулиньо (31 " ), 3:0 Найджъл Робърта

Берое - Витоша 1:0

1:0 Зоран Йосипович (84 " )
 ЦСКА против Левски - пристрастеност, страст, голове... Какво повече да желаеме?!