Българският шампион Монтана 2003 завърши с победа редовния сезон на

...

Монтана 2003 завърши с победа редовния сезон на Адриатическата лига

Българският първенец Монтана 2003 приключи с победа постоянния сезон на Адриатическата лига по баскетбол за дами. Възпитаничките на Стефан Михайлов завоюваха против гостуващия Триглав (Словения) със 74:57. Българският отбор ще би трябвало да изчака последните мачове на Цинкарна и Будучност, с цел да разбере дали ще продължи на финалната четворка на шампионата. Монтана 2003 и Триглав изиграха равностойно първо полувреме, приключило 33:32, само че българките завоюваха третата част с 28:8 и по този начин си осигуриха крайния триумф.

За победителките се отличиха Олга Дубровина с 13 точки, 7 битки и 6 асистренции, а по 10 точки прибавиха Виктория Стойчева и Цветомира Шаренкапова. За Триглав най-резултатни бяха Айда Бургар 14 точки и Катарина Ристич с 13 точки и 7 битки.

Среща от постоянния сезон на Адриатическата лига по баскетбол за дами:

Монтана 2003 (България) - Триглав (Словения) - 74:57 (19:15, 14:17, 28:8, 13:17)