Българският шампион Лудогорец записа най-тежката загуба в историята си, след

...

Лудогорец записа най-тежката загуба в историята си

Efbet2023 Horizontal
Българският първенец Лудогорец записа най-тежката загуба в историята си, откакто загуби с 1:7 гостуването си на датския Нордселанд във втория си мач от груповата фаза в Лигата на конференциите.

Още до почивката " орлите " губеха с 1:4. Резултатът бе открит от Маркус Ингвартсен още във втората минута от дузпа. Само шест по-късно обаче Оливие Вердон изравни също от бялата точка. Съвсем скоро обаче домакините още веднъж излязоха напред след попадение на Ибрахим Осман - 2:1. В средата на полувремето единствено за две минути датчаните стигнаха до два нови гола посредством Йепе Тверсков и Бенямин Нигрен за 4:1. В средата на втората част пък Франсиско Гомес - Сон си означи автогол - 5:1, а по-късно Нигрен означи втория си гол в мача, правейки резултата 6:1. В края на мача  резервата Кристиян Расмусен заби последния гвоздей в кошмара на българския първенец.

Така Лудогорец за първи път в историята си в Европа позволи седем попадения във вратата си в един мач. Преди това разградчани бяха записвали провали с 0:6 от Арсенал и Еспаньол, само че в никакъв случай не бяха побеждавани със седем гола в мрежата си.

След два кръга българският отбор е трети в група Н с 3 точки, като е зад Нордселанд с еднакъв актив, само че по-лоша голова разлика. Фенербахче оглавява групата с 6 т., откакто надви при гостуването си на Спартак (Търнава) с 2:1, постигайки втори следващ триумф.

В идващия кръг от Лигата на конференциите Лудогорец гостува на турския гранд на 26 октомври, а Нордселанд има аудиенция на Спартак (Търнава).
Източник: euronewsbulgaria.com