Българският шампион Лудогорец не остави никакви шансове на новака Спартак

...

Лудогорец не остави никакви шансове на новака Спартак

Българският първенец Лудогорец не остави никакви шансове на новака Спартак Варна и го разруши с 5:0 във втория дуел от петъчната стратегия на четвъртия кръг в efbet Лига. Бернард Текпетей откри резултата още в 39-ата секунда, а Рик Джонатан удвои в петата минута. Игор Тиаго оформи класиката в 12-ата минута.

През втората част паднаха нови две попадения. Капитанът Сисиньо също се разписа в 76-ата, а Тиаго вкара втория си гол в 81-ата минута, с което оформи и крайния резултат, предава Гонг.

Орлите “ бяха цялостни господари на терена и изцяло справедливо стигнаха до триумфа. Системата ВАР пък на два пъти удари рамо на " соколите ", откакто анулирани още две попадения на домакините. По този метод отборът на Анте Шимунджа загря солидно за Динамо Загреб в първия дуел от третия прелиминарен кръг на Шампионска лига сред двата отбора идващия вторник.

Лудогорец е водач в класирането на родния хайлайф с актив от 10 точки, до момента в който варненци, които позволиха второ проваляне с 0:5 по-късно от Левски, са предпоследни с едвам 1 пункт. След мача с Динамо Загреб за разградчани следва посещение на Славия, до момента в който Спартак приема различен от новаците в шампионата - Хебър Пазарджик.

Източник: petel.bg