Българският пилот Никола Цолов завърши 10-и в спринтовата надпревара на

...

Никола Цолов спечели точка в спринтовата надпревара на Монца

Българският водач Никола Цолов приключи 10-и в спринтовата конкуренция на именитата писта " Монца ", която е хазаин на последния кръг за сезона във Формула 3.

Вчера в квалификацията Цолов даде 11-о време, което означаваше, че през днешния ден би трябвало да потегли от първа редица, само че след това стюардите взеха решение на дисквалифицират част от състезателите, което промотира нашето момче до 8-а позиция.

Така, Никола стартира днешната конкуренция 4-и и след добър старт имаше даже шансове да се изкачи до 2-то място, само че в последна сметка не съумя.

Впоследствие на трасето излезе кола за сигурност, а след нейното прибиране, за жалост, водачът на АРТ Гранд при загуби няколко позиции, а към края на надпреварата към този момент се бе смъкнал до 11-ата позиция, само че след наказването на Зак О’Съливан прогресира с едно място и по този начин за повторно през сезона Цолов записа класиране в зоната на точките.

По този метод " Българския лъв " към този момент има в актива си 5 точки, което му отрежда 23-о място в генералното класиране при водачите, където отпред е Габриел Бортолето, който още през вчерашния ден бе коронясан като новия първенец във Формула 3.

Бразилецът е неосъществим на върха със 153 точки, следван от спечелилия в днешното съревнование Франко Колапинто със 110.

Утре, в Италия следва да се организира и главната конкуренция на " Монца ", с която ще бъде комплициран и формалния завършек на сезон 2023 във Формула 3.