Българският национален отбор по футбол до 17 години загуби от

...

Футболните ни национали до 17 години завършиха със загуба в европейските квалификации

Българският народен тим по футбол до 17 години загуби от Уелс с 1:2 в последния си мач от европейските квалификации, играна в румънския град Могошоая.

Така отборът ни приключи на последно място в Група 2 единствено с една точка от равенството с домакина Румъния, като в първия дуел тимът на селекционера Тодор Симов отстъпи пред Швеция с 1:2. За финалния шампионат в Кипър от нашата група се класира тимът на Швеция, а Уелс се надява да е измежду най-хубавите втори.

В 52-рата минута Божидар Петров си вкара автогол, с което даде задатък на отбора на Уелс. В 74-ата минута Елиът Майлс направи 2:0 за противника.

Една минута преди края на постоянното време Михаил Полендаков вкара почетното попадение за България.

Съставът на България: Атанас Кехайов, Христо Аргиров (63 - Калоян Божков), Мартин Димитров, Симеон Цанев, Божидар Петров (68 - Давид Димитров), Марто Бойчев (63 - Стивън Гаоте), Михаил Полендаков, Михаил Петров (63 - Борис Тодоров), Емил Найденов (80 - Виктор Иванов), Филип Гигов, Васил Каймаканов.