Българският национал Петко Христов записа трети пореден мач като титуляр,

...

Петко Христов отново беше титуляр, Венеция се върна към победите

Българският национал Петко Христов записа трети следващ мач като титуляр, като още веднъж записа 90 минути при успеха на своя Венеция с 1:0 като посетител на Асколи в дуел от 30-ия кръг на Серия „ Б “.

Родният бранител завърши срещата с жълт картон, който си изкара за нарушаване в 70-ата минута. Победният гол за „ крилатите лъвове “ пристигна чак в добавеното време на дуела, когато Андреа Карбони се разписа след асистенция на Денис Черишев. Така тимът приключи серията си от пет мача без триумф. Венеция заема плейофната 16-а позиция в класирането с актив от 33 точки, като отстъпва на Перуджа единствено по голова разлика. Асколи пък е 12-и с 36 извоювани пункта и по-добро голово съответствие от Тернана.

В друга среща от кръга българският нападател Андрей Гълъбинов остана на пейката при домакинската загуба на Реджина с 0:4 от Каляри, която беше седма в последните осем дуела на „ амарантите “.

Снимки: Imago