Българският биатлонист Владимир Илиев се нареди 29-ти в преследването на

...

Владимир Илиев завърши сезона с 29-то място, Тингнес Бьо с поредна победа

Българският биатлонист Владимир Илиев се подреди 29-ти в преследването на 12.5 км в норвежкия зимен център Осло Холменколен, който е хазаин на последния кръг през този сезон в Световната купа.

Илиев потегли 34-ти по трасето и макар че позволи общо три неточности в стрелбите си прогресира с пет позиции до 29-то място на финала.

За 36-годишният играч от Троян това бе и последното съревнование през този сезон в Световната купа, защото той няма да откри място в утрешния всеобщ старт на 15 км, в който присъединяване ще вземат единствено 30 биатлонисти.

Победител през днешния ден пред родна аудитория пък стана Йоханес Тингнес Бьо, който направи единствено един пропуск на стрелбището си и финишира с повече от половин минути преднина пред най-близкия си преследвач.

Втори в днешната конкуренция приключи французинът Кентен Фийон-Майе, който повали всичките 20 цели, а последното място на почетната стълбичка сграбчи норвежецът Стурла Холм Лагрейд.