Българският баскетболен шампион Лукойл Академик допусна втора загуба в Купата

...

"Лукойл Академик" загуби от "Клуж" след слаба последна четвърт

Българският баскетболен първенец " Лукойл Академик " позволи втора загуба в Купата на ФИБА след 73:88 против румънския " Клуж ". Възпитаниците на Шарон Друкер към този момент са с две следващи провали, които и макар сполучливото начало на груповата фаза към този момент са на трето място в потока си.

Ключова за провалянето от румънците се оказа слабата последна четвърт. В нея " Лукойл " означи едвам 12 точки против 28 за противника си. Преди последните 10 минути " студентите " водеха с една точка, само че рухнаха в края.

Антъни Рафа означи 13 точки, а Божидар Аврамов и Далтън Пепър се регистрираха с по 11.

Гостите превъзхождаха " Лукойл " във всички съставни елементи, като извършиха съвсем 20 наказателни удара повече, а неналичието на експанзия на българите им донесе единствено 10 шута от фаул линията. За " Клуж " някогашният състезател на " Лукойл " Желко Шакич приключи с 19 точки, а Ласан Крома бе най-резултатен с 23.

Румънците водят в група Е на четвъртия по мощ баскетболен шампионат в Европа с три победи от три мача. " Истанбул " е втори с две победи и едно проваляне.

В идващия си мач " Лукойл " на 8 ноември " студентите " са посетители на " Динамо " (Тбилиси).
Източник: dnevnik.bg