Българският ансамбъл по художествена гимнастика се нареди на 6-о място

...

Ансамбълът ни остана без медал във финала на пет обръча на Световната купа по художествена гимнастика в София

Българският отбор по художествена гимнастика се подреди на 6-о място във финала на пет обръча по време на надпреварата от Световната купа, което се организира в София.

В столичната зала " Арена София " Магдалина Миневска, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов и Маргарита Василева, които през вчерашния ден завоюваха бронз в многобоя, позволиха още веднъж неточности по време на изиграването на съчетанието и в последна сметка заслужиха оценка от 34.000 точки.

Това отреди на девойките на Весела Димитрова 6-а позиция в крайното нареждане на този апарат, само че въпреки всичко те ще имат шансове да се преборят за орден по-късно през днешния ден по време на финалите на три ленти и две топки.

Иначе първенец на пет обръча стана съставът на Израел, който получи за осъществяването си 38.850 пункта и по този начин сграбчи втората си купа от конкуренцията в София, откакто през вчерашния ден победи и в многобоя.

Подиумът през днешния ден допълниха тимовете на Бразилия (34.600 точки) и Италия (34.200 точки).