Българската шахматистка Нургюл Салимова победи актуалната световна шампионка в класическия

...

Нургюл Салимова победи световната шампионка на първенството по блиц

Б ългарската шахматистка Нургюл Салимова победи настоящата международна шампионка в класическия шахмат при дамите Цзю Вънцзюн в първия ден на Световното състезание по блиц шах , което се организира в Самарканд, Узбекистан.

20-годишната ни състезателка, която финишира 4-а на Мондиала по интензивен шахмат, завършил през вчерашния ден, надигра азиатката на 27-ия ход в партията им. След първите девет от общо 17 кръга Салимова има 6 точки, които и отреждат 16-о място в класирането.

Бившата международна шампионка Антоанета Стефанова също има 6 точки, само че е на 17-а позиция.

Останалите ни състезателки - Гергана Пейчева и Надя Тончева са надлежно 52-а и 61-а в подреждането досега. Пейчева има 5 точки, а Тончева е с 4.5.

Рускинята Валентина Гунина има 8.5 от вероятни 9 и се намира на върха за момента. Между второ и шесто място има 5 състезателки с равни точки - по 7.
Източник: vesti.bg