Българската гимнастичка - Боряна Калейн, поведе временното класиране в многобоя

...

Боряна Калейн поведе в многобоя на Световната купа по художествена гимнастика в Памплона

Българската гимнастичка - Боряна Калейн, поведе краткотрайното класиране в многобоя след изиграването на първите два уреда на Световната купа по художествена гимнастика в Памплона (Испания).

Калейн изигра мощно композициите си и събра общ брой от 66.150 точки. Тя получи оценка от 33.450 точки за осъществяването си на обръч и 32.700 т. за съчетанието си на топка, които са най-високите оценки на двата уреда.

Другата представителка на страната ни в шампионата - Стилияна Николова, заема краткотрайното четвърто място в подреждането с актив от 62.600 точки (30.650 т. на обръч и 31.950 т. на топка).

По този метод Калейн и Николова се класираха за финалите и на двата уреда, които са в неделя.

Втора и трета за многобоя досега са надлежно Маргарита Колосов от Германия с 63.050 точки и Екатерина Веденеева (Словения) с 62.800 точки.

Гимнастичките ще показват композициите си с бухалки и лента на следващия ден, след което ще станат ясни медалистките в многобоя.

Съдии за България в Памплона са Филипа Филипова и Християна Тодорова.