Българската банка за развитие (ББР) не изпълнява задачите, за които

...
Българската банка за развитие (ББР) не изпълнява задачите, за които
Коментари Харесай

Държавната ББР се превърна в банка на олигарсите, според БСП


" Българската банка за развиване (ББР) не извършва дилемите, за които е основана - подкрепяне на дребния и междинния бизнес, а взе участие в схеми, които са отвън задачите ѝ. Няма да сгрешим, в случай че кажем, че в годините тя се трансформира в банка на олигарсите ", разяснява заместник-председателят на Народното събрание и народен представител от " Българска социалистическа партия за България " Кристиан Вигенин в недеделя пред БНР.

Той удостовери позицията на партията си срещу договорката, при която страната закупи дялове от Първа капиталова банка (ПИБ), с цел да капитализира частната финансова институция. Нерешените с години проблеми на ПИБ бяха последната спънка пред допускането на България до присъединяване във Валутно-курсовия механизъм II (ERMII), прочут като чакалнята на еврозоната, а също и до Банковия съюз на Европейски Съюз.

Българска социалистическа партия ще изиска основаване на краткотрайна анкетна комисия в Народното събрание за договорката сред държавната ББР и ПИБ, сподели Вигенин, припомняйки решението на партийния пленум от събота.

Много е евентуално обаче ръководещите са отхвърлят това искане.

" На идващото съвещание на Националния съвет на Българска социалистическа партия ще бъдем подготвени с материал, който да бъде нашият принос към националния проект за излизане от рецесията, тъй като парите, които ще дойдат от Европейски Съюз би трябвало да бъдат обезпечени с явен проект и вероятност ", сподели Вигенин.
Източник: mediapool.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР