Българките Денислава Глушкова и Лия Каратанчева (на снимката) отпаднаха във

...

Денислава Глушкова и Лия Каратанчева отпаднаха във втория кръг в Сърбия

Българките Денислава Глушкова и Лия Каратанчева (на снимката) отпаднаха във втория кръг на единично на шампионата по тенис на клей в Куршумлийска баня (Сърбия) с награден фонд 25 хиляди $.

Глушкова отстъпи пред Сара Чакаревич (Франция) с 1:6, 2:6 за час и 25 минути игра.

Българката изостана с 0:5 в първия сет и го загуби с 1:6. Във втората част Денислава Глушкова изравни за 2:2, само че представителката на Франция завоюва идващите четири следващи гейма, а с това и мача.

Лия Каратанчева претърпя проваляне от участващата с " уайлд кард " Даря Кучер (Полша) с 6:7(1), 3:6. Мачът продължи два часа и три минути.

Каратанчева стартира доста мощно и поведе с 1:5, само че разреши равнене при 5:5. Българката имаше задатък от 6:5, а Кучер още веднъж изравни и завоюва първия сет след тайбрек. Полската тенисистка дръпна с 4:1 във втория сет и удържа преднината си до сполучливото 6:3.

По-късно през днешния ден за Лия Каратанчева следва мач от четвъртфиналите на двойки, където тя и Михаела Байерлова (Чехия), водачки в схемата, ще играят против сръбкините Аня Станкович и Наталия Сенич.