Балчик посрещна първото си бебе за новата година – малката

...
Балчик посрещна първото си бебе за новата година – малката
Коментари Харесай

Невероятно! Първото бебе в Балчик за годината изненада всичк...

Балчик посрещна първото си бебе за новата година – дребната Анран, родена на 17 януари в общинската болница. Семейството ѝ живее в града от шест години, а по-голямата ѝ сестра също е родена тук преди четири години, заяви NOVA.

Раждането е минало умерено, макар че майката не е била следена в локалното поделение по време на бременността.

Любопитен миг към появяването на бебето е методът, по който е осъществена връзката. Тъй като родилката не приказва български, лекарите са употребявали цифров преводач, с цел да разискват положението ѝ и хода на раждането.

Бебето се е родило в 16:20 ч., с тегло 3,080 кг и растеж 48 см. Бащата е чакал пред родилното поделение и е посрещнал новината с огромна наслада.
От туристи до поданици на морския град
Семейство Чи е от дребен град покрай Шанхай. Преди години бащата идва в Балчик като екскурзиант и взема решение да се откри тук със брачната половинка си. По думите му те са избрали града поради спокойствието, морето и атмосферата. Семейството се занимава с търговия, а по-голямата им щерка към този момент посещава детска градина.

Въпреки че доста родилки избират по-големи градове, лекарите в Балчик акцентират преимуществата на дребната болница – спокойна среда, добра база и персонално отношение. Здравното заведение е добре оборудвано и предлага панорама към морето, което също способства за по-приятната атмосфера.

Медицинският екип работи един до друг с по-възрастни експерти, от които по-младите лекари черпят опит и поддръжка.
Източник: marica.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР