България завърши на второ място в комплексното класиране по спечелени

...

България се нареди на второ място в комплексното класиране на Световната купа по кикбокс в Истанбул

България приключи на второ място в комплексното класиране по извоювани медали на Световната купа по кикбокс в Истанбул. Първи станаха домакините с актив от 857 оценки от които 193 златни, 238 сребърни и 426 бронза и над 2000 турски състезатели.

Родните кикбоксьори заеха втората позиция с доста по-малоброен състав, като страната ни взе участие с 74 състезатели, които завоюваха общо 72 оценки - 28 златни, 17 сребърни и 27 бронза).

Общо десетима българи се класираха за финалните борби в ринговите стилове, а седем от тях стигнаха и до купите:

Али Юзеир – златен орден при мъже, жанр К1 на кръг в кат. до 81кг
Алисия Сусанина – златен орден при девойки старша възраст в жанр Лоу Кик на кръг в кат. до 60кг
Антония Маринова – златен орден при девойки старша възраст, жанр К1 на кръг в кат. до 52 кг
Мартин Пачов – златен орден при юноши младша възраст в жанр Фул контакт на кръг, кат. до 57кг
Тодор Георгиев - златен орден при юноши старша възраст в жанр Лоу кик, кат. до 91кг
Виктор Илиев – златен орден при юноши старша възраст в жанр Лоу кик, кат. до 67кг
Виктор Ненков - златен орден при юноши младша възраст в жанр Лоу кик, кат. до 60кг

В борбите на татами страната ни излъчи 21 първенци. Носители на златен орден в своите стилове и категории станаха:

Борислав Радулов, Кристина Николова, Христина Андонова, Борис Петков, Стефан Луканов, Мая Дешева, Калина Спирова, Дарина Цветкова, Мария Димитрова, Мартин Иванов, Виктор Грозданов, Кристиан Милушев, Христо Николов, Мартин Димитров, Тодор Вълев.

Състезанието се организира на рекордните осем кръга и 14 татамита с присъединяване на 2809 кикбоксьори от 41 страни.