България завърши на 16-о място в смесената щафета в първия

...

Биатлонистите ни извън Топ 15 в смесената щафета на старта на СК

България приключи на 16-о място в смесената щафета в първия старт от сезона на Световната купа по биатлон в Йостерсунд (Швеция).

Емилия Йорданова и Десислава Стоянова на 2 по 6.0 километра и Димитър Георджиков и Владимир Илиев на 2 по 7.5 километра изминаха трасето с общо време 1:14.78,9 час.

Българският квартет не въртя наказателни обиколки и употребява общо 10 спомагателни патрона, с цел да финишира на 3:46.9 минути зад спечелилите от Норвегия. Ингрид Ландмарк Тандреволд, Тирил Екхоф, Йоханес Тингнес Бьо и Емил Хелге Свендсен преодоляха дистанцията за 1:11.31,7 час.

Норвежците приключиха без наказателни обиколки и използваха 13 спомагателни патрона.

С една наказателна обиколка, с 6 спомагателни патрона и пасив от 5.3 секунди на второ място остана щафетата на Италия.

Германия финишира на трета позиция на 6.4 секунди зад първенците. Германските биатлонисти използваха 10 спомагателни патрона и не въртяха наказателни обиколки. /БТА