България завърши 2:2 като гост на Сърбия в последната си

...

България-Сърбия завърши с 2:2

България приключи 2:2 като посетител на Сърбия в последната си среща от група G на европейските квалификации. Нашите играха мощно и изпотиха много звездите на Драган Стойкович, които в последна сметка се класираха на европейските финали следващата година. " Лъвовете " пък приключиха 2023 година без победа, само че записаха още веднъж добра игра под управлението на Илиан Илиев.

Милош Велкович даде задатък на домакините с добавка от близко в 16-ата минута. Георги Русев изравни с хубав гол в 60-ата минута. Кирил Десподов донесе поврат със страховит гол на нашите в 68-ата минута. Сърджан Бабич обаче изравни в 82-ата минута.

Класиране за идната фаза

Наставникът на нашите Илиан Илиев прави четири промени спрямо дуела против Унгария (2:2). Вместо Валентин Антов, Антон Недялков, Ивайло Чочев и Спас Делев стартират Живко Атанасов, Иван Турицов, Андриан Краев и Александър Колев. За началото на дуела в Лесковац на стадиона дойдоха президентът на Сърбия Александър Вучич и босът на УЕФА Александър Чеферин.

Срещата стартира с две благоприятни условия за домакините. Филип Костич стреля около вратата, а в осмата минута Саша Лукич шутира в ръцете на Даниел Наумов. Малко по-късно Неманя Гудел също опитва мерника си по посока нашата врата.