България приключи участието си в тазгодишното издание в Лигата на

...

България смълча РСП в Скопие с победа за честта

България завърши присъединяване си в тазгодишното издание в Лигата на нациите с триумф с 1:0 на стадион „ Тоше Проевски “ в Скопие против Северна Македония. Кирил Десподов вкара скъпия гол, като беше прецизен в 50-ата минута. Тогава той се възползва от доста положително извеждащо подаване на Радослав Кирилов. Актуалният футболист №1 на България към този момент е с 8 гола и 5 асистенции във всички шампионати този сезон.
Това в действителност е първи триумф на България като посетител от септември 2018 година насам, когато бихме Словения. С триумфа си подсигуряваме и място в четвърта урна за европейските квалификации.

А още преди да беше почнал мача домакинските последователи посрещаха родните почитатели, както и футболистите ни с възгласи " Българи, татари ". Със сигурност нещо, което не се чуваше по трибуните към футболистите на Северна Македония в предходния мач в Разград сред двата отбора. Грозните действия и изяви от жителите на домакинската страна продължиха, откакто " Мила родино " беше освиркан по изключително безсрамен и противен метод на ст. " Тоше Проески ". Така беше през целия мач само че в последна сметка устата на домакините бяха затапени!

С тази победа нашите се изкачват на втората позиция в крайното класиране с актив от девет точки, на две пред северномакедонците. Грузия завоюва групата 16 точки, като само България взе точка от грузинците. Гибралтар е финален с една, която завоюва точно от семейството си против българите.

В началните 10 минути двата отбора се опознаваха и не сътвориха съществени положения пред някоя от двете порти.
В 14-ата минута Северна Македония остана с човек по-малко след брутално влизане на Тодор Тодоровски в региона на бедрото на Марин Петков, за което получи подобаващ пряк червен картон.
Това докара до смяна в състава на домакините и Стефан Ашковски размени Александър Трайович в 22-ата минута.
В 25-ата минута Стефан Ристовски нанесе техничен удар от отдалеченост, само че Даниел Наумов сподели необикновен инстикт и мазета в корнер.
Три минути по-късно Антон Недялков изведе Радослав Кирилов в наказателното поле, той пусна към Кирил Десподов, който излезе на отлична позиция самичък против вратаря, само че не съумя да си спре топката и не нанесе удар.

„ Лъвовете “ поведоха в резултата в 50-ата минута, когато Ради Кирилов от Симитли пусна ювелирен пас към Десподов, роден в Кресна, който съвършено си овладя топката и с техничен удар прати топката в мрежата. Шест минути по-късно Десподов опита още веднъж да вкара с компактен удар по земя от границата на наказателното поле, само че Димитриевски улови.
В 59-ата минута след безредие при ъглов удар Антон Недялков нанесе удар с глава, който бе избит на сантиметри пред голлинията.
Северномакедонците дадоха отговор три минути по-късно, когато Езджан Алиоски нанесе удар от воле, само че Валентин Антов почисти също пред голлинията.
В 66-ата минута Филип Кръстев проби рисково през центъра и нанесе тежък удар, Димитриевски в началото изпусна топката, само че след това я хвана
Три минути по-късно и Антон Недялков опитва шанса си от отдалеченост и с по-слабия си десен крайник нанесе прекрасен удар, който мина доста покрай вратата на Северна Македония.
В идващите минути срещата се укроти и България имаше надзор върху протичащото се на терена, само че без нещо забавно пред вратата на Димитриевски.
В 81-ата минута България извади шанс, когато Алиоски нанесе удар от придвижване, който мина рисково покрай вратата на Даниел Наумов.
Пет минути по-късно Филип Кръстев опита отдалечен удар, който бе блокиран от някогашния бранител на Левски и Славия Гьоко Зайков.
В 88-ата минута Енис Барди избута в тил Радослав Кирилов, което докара до кавга сред футболистите на двата отбора и жълти картони за двамата играчи.
Съставите:
Северна Македония: Столе Димитриевски, Егзон Бейтулай, Гьоко Зайков, Висар Мислиу, Тодор Тодорски, Александър Трайковски (22 - Стефан Ашковски), Енис Барди, Елиф Елмас, Езджан Алиоски, Боян Миловски (61 - Стефан Спировски), Малин Ристовски (61 - Люпче Дориев)

България : Даниел Наумов, Виктор Попов (83 - Йоан Стоянов), Пламен Гълъбов, Валентин Антов, Антон Недялков, Марин Петков, Янис Карабельов (46 - Никола Илиев), Илиян Стефанов (46 - Филип Кръстев), Илия Груев, Радослав Кирилов (89 - Георги Русев), Кирил Десподов (90+3 - Иван Йорданов)
Източник: duma.bg