Българинът Самуил Донков завърши на пето място на 10 метра

...

Самуил Донков завърши на пето място на 10 метра пистолет на турнира Гран при по спортна стрелба в Осиек

Българинът Самуил Донков приключи на пето място на 10 метра револвер на шампионата Гран при по спортна пукотевица в Осиек (Хърватия). Донков влезе във финала с втори резултат от квалификациите от 579 точки, само че не съумя да резервира позицията си в решителната престрелка за оценките.

Победител стана Джейсън Солари от Швейцрия.

Другият българин в дисциплината Калоян Стаменов се подреди 22-и с 568 точки в пресявките.

В конкуренцията на 10 метра револвер при дамите Мирослава Минчева остана 22-а в квалификациите с 562 точки, а златото заслужи Рената Шике от Унгария.

В смесената отборна конкуренция на 10 метра пушка Антон Ризов и Таня Ризова приключиха на 19-о място с 622.8 точки, като останаха на 3.9 точки от място във финалната шестица. Победители станаха италианците Барбара Гамбаро и Данило Солацо.