Аякс и Унион Берлин завършиха наравно 0:0 в първи плейофен

...

Аякс и Унион Берлин оставиха развръзката за реванша

Аякс и Унион Берлин приключиха наедно 0:0 в първи плейофен мач от Лига Европа. Двата отбора бяха внимателни през по-голяма част от срещата и оставиха развръзката за идната седмица на " Старото лесничейство ".

" Железните " започнаха по-добре мача и пристиснаха домакините в личното им наказателно поле. В 11-ата минута Херонимо Руй отрази удар с глава на Данило Доехи. В 32-ата минута Шералдо Бекер насочи мощен удар от няколко метра, само че топката срещна тялото на бранител на Аякс. Две минути по-късно снаряд на Жером Русийон мина около вратата на Руй.

Гостите продължиха да играят по-добре и през второто полувреме. В 56-ата минута аржентинският пазач на амстердамци се оправи с шут от директен свободен удар на Йосип Юранович.

В 65-ата минута Мортен Торсби прати топката във вратата на Аякс, само че голът беше анулиран след намесата на ВАР, защото норвежецът беше играл с ръка при преодоляването на топката.

До края на срещата не се случи нищо запаметяващо се и дуелът приключи 0:0.