Australian Open, четвърти кръгДжесика Пегула – Барбора Крейчикова 7-5, 6-2Световната

...

Пегула продължава блестящото си австралийско лято

Australian Open, четвърти кръг
Джесика Пегула – Барбора Крейчикова 7-5, 6-2

Световната №3 Джесика Пегула остава най-високоранкираната тенисистка в топ 8 на Australian Open 2023 при дамите след победа 7-5, 6-2 над Барбора Крейчикова в мач от четвъртия кръг.

В първия мач посред им от четвъртфинала в Мелбърн преди година, американката надви след час и 41 минути на корта.

Така тя доближава до четвъртфиналите на първия за годината шампионат от Шлема за трета поредна година като към този момент е с баланс 5-0 в мачовете си от четвърти кръг в „ мейджърите “.

Пробив за 4-3 даде задатък на Пегула в първия сет, а при 5-3 доближи и до два сетбола. Крейчикова съумя да се измъкне и даже да стигне до равнене при 5-5. Все отново Пегула остана спокойна и осъществя петия си брейкбол в 11-минутен гейм за 6-5, след което взе подаването си.

Пегула бе по-ефективна при реализирането на шансове за пробив във втората част, когато се възползва от три от петте си шанса за крайния триумф.

В опит за първи път да преодолее четвъртфиналната фаза ракета №1 на Съединени американски щати ще срещне Виктория Азаренка или Лин Джу.
Източник: tenniskafe.com