Атлетика №1 на България за 2023 година Пламена Миткова зае

...

Пламена Миткова спечели бронзов медал на Балканиадата по лека атлетика

Атлетика №1 на България за 2023 година Пламена Миткова зае трето място в скока на дължина при дамите на Балканиадата по лека атлетика в зала в Истанбул.

Миткова заслужи бронза с 6.31 метра, реализирани в третия опит. Другите й резултати бяха 5.94 метра в първия, 6.12 в четвъртия и шестия, 6.26 в петия, а третото й излизане на бранша беше несполучливо.

Балканска шампионка стана Флорентина Юско (Румъния) с 6.64 метра. Втора е Ирина Нерубалшчук (Украйна) с 6.36.

Другата българка в дисциплината Галина Николова зае седмото място с 6.04 метра.

Кристен Радуканова се класира за край в бягането на 60 метра при дамите след 7.60 секунди в сериите.

В спринта на 60 метра при мъжете Георги Христов записа 6.97 секунди и не попадна измежду финалистите.

В конкуренцията в тласкането на гюле при мъжете купата завоюва Месут Пезер (Босна и Херцеговина) с 20.75 метра.

По-рано през днешния ден Божидар Саръбоюков се класира на трето място в скока на дължина.