Атлетик Билбао сложи край на 40-годишното си чакане за Копа

...

Атлетик Билбао вдигна Купата на Краля отново след 40 години

Атлетик Билбао постави завършек на 40-годишното си очакване за Копа дел Рей (Купата на Краля), като победи Реал Майорка с 4:2 при дузпите след тъждество 1:1 в постоянното време и продължения.

Баските подвигнаха трофея за 24-и път, отстъпвайки единствено на 31-кратните спечелили от Барселона, като се постановиха над новобранците от Майорка на стадион " Ла Картуха " в Севиля.

Дани Родригес изпрати Майорка напред през първото полувреме (21 мин-), само че Ойхан Санкет изравни скоро след почивката (50 мин.).

Вратарят на Атлетик Хулен Агиресабала избави дузпа на Ману Морланес, а Неманя Радонич от Майорка прати още един удар над гредата, като Атлетик осъществя и четирите, с цел да победи.

Алекс Беренгер вкара победната дузпа, с цел да провокира бурни празненства измежду баските.

Атлетик на Ернесто Валверде, който бе надвит в шестте си предходни участия на финала, постави завършек на печалната епоха с сложна победа.

След като победиха Барселона и Атлетико Мадрид по пътя към финала, " Лос Леонес " съумяха да си обезпечат първия огромен трофей на клуба след дубъла в шампионата и купата на страната през 1984 година

" Това е необикновено, влязохме в историята ", съобщи играчът на мача Нико Уилямс пред TVE.

" Отборът работи интензивно, почитателите са постоянно с нас и го заслужават, от дълго време мечтаех за това ", добави той.

Атлетик, чиито играчи честваха на лодка, известна като " Габара ", след последната си победа, в този момент ще имат опция да го създадат още веднъж идната седмица.

" Толкова съм разчувствуван (за това), толкоз съм благополучен, това е клубът на живота ми ", добави испанското крило, което цяла вечер подлудяваше тима Майорка с дрибъла си. /БГНЕС

Източник: bgnes.bg