Атлетик Билбао изигра силен мач и победи с 2:0 Атлетико

...

Баските взеха своето срещу Атлетико на Сан Мамес

Атлетик Билбао изигра мощен мач и победи с 2:0 Атлетико Мадрид в дуел от 17-ия кръг на Ла Лига.

Баските " лъвове " са на пето място в класирането с 32 точки. Момчетата на Диего Симеоне заемат третото място с 34 точки, само че и мач по-малко от Билбао.

Още в петата минута на добавеното време Атлетик Билбао съумя да разсече отбраната на мадридчани и топката стигна до Горка Гурусета, който стреля към долния десен ъгъл, само че Ян Облак направи положително избавяне.

В 12-ата минута Инаки Уилямс пропиля добър късмет, пращайки топката в страничния дирек на вратата, защитавана от Облак.

В 35-ата минута Чаглар Союнчу извърши нарушаване, което докара до дузпа за Атлетик Билбао. Сансет обаче не съумя да се разпише от 11-метровия углавен удар, пращайки топката над напречната греда.

Домакините съумяха да поведат при започване на втората част, когато Горка Гурусета овладя съвършено центриране от Андер Ерера и прати топката в долния ляв ъгъл за 1:0.

Нико Уилямс вкара хубав гол в 64-ата минута, с цел да удвои преднината на баските " лъвове ".

Четири минути по-късно Инаки Уилямс се освободи от бранител на Атлетико и насочи мощен изстрел, който обаче бе ужасно отразен от Облак.

В 73-ата минута Инаки откри брат си Нико с грациозен пас, само че той прати топката на сантиметри около вратата.

Десет минути по-късно Маркос Йоренте стреля по земя към средата на вратата на Унай Симон сподели инстикт и се оправи с заплахата.
Източник: novsport.com