Асоциацията на българските радио- и телевизионни оператори (АБРО) се противопоставя

...
Асоциацията на българските радио- и телевизионни оператори (АБРО) се противопоставя
Коментари Харесай

АБРО се противопоставя на опитите за политическа намеса в частните медии

Асоциацията на българските радио- и телевизионни оператори (АБРО) се опълчва на опитите за политическа интервенция в частните медии. В изискванията на комплицирани политически процеси и нова предизборна конюнктура, тематиката за разходването на обществените средства в медиите е във фокуса на публичното внимание и стана мотив за законопроект и обществени изявления на народни представители от политическата партия " ИТН ", означават от асоциацията.

От АБРО обръщат внимание на обстоятелството, че бюджетите на огромните национални медии, които реализират активност на българския пазар, се образуват от доходи от търговски известия, въз основа на контракти с рекламодатели от разнообразни браншове на промишлеността. Постъпилите суми от оперативни стратегии от министерства и ведомства са незначителна част от общите доходи. За двете огромни търговски медийни групи те са по-малко от 1% от приходите на малките екрани. Други национални търговски малките екрани, членове на АБРО, не получават доходи от оперативни стратегии, министерства и ведомства, показват още от организацията.

Електронните медии са контролирани от няколко настоящи нормативни акта, които плануват обществено обявяване на информацията за финансирането на малките екрани и радиата и строга регулация за обозначаване на платеното наличие.

За нас и за нашите рекламодатели е от значително значение да доближаваме до необятна публика. За да можем пълноценно да участваме на рекламния пазар, ние се стремим към интереса и доверието на феновете. Нашият най-ценен " артикул " е високото доверие на аудиторията, разясняват от асоциацията.

Предвид обстоятелството, че задачата на обществено финансираните акции е да доближат до най-широка публика, ние сме разумната платформа за тяхното разпространение, която обезпечава действителни резултати и необятна публичност, допълват от организацията и припомнят, че по този метод се подсигурява оптималната успеваемост при разходване на обществените средства.

На фона на публичната полемика сега, считаме, че медийно законодателство следва да се основава и променя въз основа на експертен опит в областта на медийната регулация и секторните специфики, показват от АБРО.

Асоциацията показва подготвеност да взе участие при създаването на оферти за медийната регулация и да даде уточнения във връзка с работата на електронните медии, бизнес модела на промишлеността и правната рамка на българско и европейско равнище.

Големите частни малките екрани точно заради обстоятелството, че работят съгласно правилата на свободния пазар и се финансират от личната си активност, са поръчител за свободата на словото в България, показват още от организацията. Всеки опит за дискредитирането им и за оказване на разнообразни форми на институционален напън върху тях, изключително посредством погрешни изказвания, е опасност за свободата на словото и демокрацията в страната, показват от АБРО.

Позицията на асоциацията е по отношение на изявление на депутата от „ ИТН “ Тошко Йорданов от през вчерашния ден: „ Твърде доста медии съществуват единствено на общински бюджет, да не приказваме, че националните частни малките екрани голям % от бюджета им се образува по линия на всякакви оперативни стратегии и в действителност те зависят действително от властта. “

В реалност обаче обществените средства съставляват пренебрежимо дребна част от приходите на огромните частни малките екрани. Според годишния финансов доклад на bTV за 2020 и декларацията й по член 7а от Закона за наложителното складиране на печатни и други творби и за оповестяване на разпространителите и доставчиците на медийни услуги за 2020 година, този % е към 1%.
Източник: btvnovinite.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР