Арсенал победи третодивизионния Ипсуич с 5:1 в контрола, играна в

...

Хеттрик на Нкетия даде старт на контролите на Арсенал

Арсенал победи третодивизионния Ипсуич с 5:1 в контрола, играна в британската столица Лондон.

Нападателят на Арсенал Еди Нкетия означи хеттрик в границите на 35 минути. Юношата на клуба подписа нов контракт с " артилеристите " по-рано това лято. Играчът получи екипа с №14, който е свързван с едни от най-хубавите изпълнители на тима. Легендата на " топчиите " Тиери Анри направи номера емблематичен, а последният футболист, който игра с №14 бе Пиер-Емерик Обамеянг.

Еди Нкетия откри резултата след единствено 30 секунди игра, откакто се възползва от неточност в противниковата защита. Англичанинът оформи хеттрика си с нови две попадения от непосредствена непосредственост.

Самби Локонга и Фраран Балагън също бяха точни за спечелилите. Соне Алуко означи почетното попадение за Ипсуич. И двата тима трансформираха напълно съставите си през второто полувреме.

Възпитаниците на Микел Аретета ще проведат предварителен лагер в Германия, където ще се изправят против Нюрнберг. След това столичани пътуват за Съединени американски щати, където ги чакат нови три контроли. Арсенал открива сезона във Висшата лига на 5 август, петък, в лондонско дерби против Кристъл Палас.