Арсенал и Лестър играят при резултат 1:0 на "Емиратс" в

...

НА ЖИВО: Арсенал - Лестър 2:0, Лаказет удвои от дузпа

Арсенал и Лестър играят при резултат 1:0 на "Емиратс " в среща от 29-ия кръг на британската Висша лига. След осъществяване от корнер на първа греда, Томас Партей с глава прати топката във вратата на Шмайхел, с цел да открие резултата. Около четвърт час след началото на второто полувреме Лаказет осъществя дузпа в горния десен ъгъл на датския пазач, с цел да удвои преднината на "артилеристите ".

"Топчиите " започват мача като пети в таблицата с 48 точки, на единствено две зад четвъртия Манчестър Юнайтед. "Лисиците " пък са 12-и с 33 пункта. Двубоят може да гледате в директно предаване по DIEMA SPORT 2, а тук на Gong.bg ще проследим най-интригуващото в 90-те минути.

Още в седмата минута Мартинели излезе на чиста позиция и стреля в тялото на Шмайхел, само че след това се оказа, че бразилецът е бил в състояние на засада, което омаловажи положителната композиция на домакините, довела до доста добър късмет за разкриване на резултата.

След единствено 11 минути игра, при осъществяване от корнер на първа греда, Томас Партей с глава прати топката неспасяемо във вратата на Шмайхел.

Десетина минути след попадението на домакините Барнс се откъсна и стреля, само че Рамсдейл развенча опита му.

В 34-ата минута футболистите създадоа оке едно ужасно състояние. След центриране отдясно, Харви Барнс се извиси над всички и стреля с глава, само че Рамсдейл за следващ път сподели страховит инстикт и прати топката в ъглов удар, от който не произлезе нещо рисково.

Пет минути след началото на втората част се получи същинско безредие пред Шмайхел. Мартинели проби добре отляво и подаде към Лаказет, само че французинът бе блокиран. Секунди по-късно още веднъж опитния таран бе потърсен от собствен съотборник в дребното наказателно, само че датският пазач се намеси решаващо.

Едва няколко минути след хаоса в наказателното поле на Лестър, последва ново безредие, след което Союнджу игра с ръка директно пред голлинията. След консултация с ВАР Антъни Тейлър отсъди дузпа, която Александър Лаказет осъществя в горния десен ъгъл на вратата на "лисиците ".

LIVE / Арсенал - Лестър 2:0

1:0 Томас Партей 11`

2:0 Александър Лаказет 59` (д)

Арсенал: Аарън Рамсдейл, Седрик Соареш, Бен Уайт, Габриел Магаляеш, Киърън Трипиър, Гранит Джака, Томас Партей, Букайо Сака, Мартин Йодегор, Габриел Мартинели, Александър Лаказет

Мениджър: Микел Артета