Арсен Венгер започна мача с брилянтен рекорд срещу Тотнъм, който

...

Да си припомним: Великото 4:4 между Арсенал и Тотнъм

Арсен Венгер стартира мача с брилянтен връх против Тотнъм, който беше изгубил 6 от последните си 8 мача във Висшата лига преди дербито посред им през сезон 2008/2009. Бившият състезател на Арсенал Дейвид Бентли откри резултата за „ шпорите”. По-късно Арсенал изравни посредством удар с глава на Микел Силвестър, който вкара първия си гол за „ топчиите”.

Минута след началото на второто полувреме Арсенал поведе в резултата с гол на Уилям Галас. След брилянтен пас на Ван Перси и опит за изстрел на Самир Насри, топката стигна до Мануел Адебайор, който осъществя за 3:1 за „ артилеристите”.

Вратарят на Арсенал избави удар на Том Хъдълстоун, само че по-късно топката стигна до Дарън Бент, който означи за 3:2. След неточност на Алън Хътън Мануел Адебайор подаде на Робин ван Перси и холандецът направи резултата 4:2.

Джърмейн Джинас лиши топката след падение на Гаел Клиши и след дрибъл стреля с левия си крайник и осъществя свръхестествен гол, с цел да направи резултата 4:3. Последното попадение падна откакто Лука Модрич удари греда, само че в добавката Аарън Ленан оформи крайното 4:4. Феноменалната среща сред двата отбора е едно от дребните чудеса на Висшата лига.