Армения нанесе първа загуба на Македония в Група 4 на

...

Армения разгроми Македония след кошмарни вратарски грешки

Армения нанесе първа загуба на Македония в Група 4 на Лига " D " от шампионата Лига на нациите. Арменците завоюваха вкъщи с 4:0 и събраха 6 точки, като са втори в класирането в групата. Македония остава водач с 9. Предстои да се изиграе дуелът сред Гибралтар и Лихтенщайн от тази група.

В 12-ата минута Маркос Пицели изненада с удар отвън наказателното поле македонския пазач Столе Димитриевски, който реагира доста неприятно и разреши на топката да попадне във вратата. В 67-ата минута опитният нападател Юра Мовсисян бе прецизен за 2:0 с удар от близко, а в 81-ата Геворг Газарян направи резултата 3:0 с удар от фаул и нова кошмарна изява на вратаря Димитриевски. Последното попадение бе дело на Хенрик Мхитарян в четвъртата минута на добавеното време. Мхитарян също опъна мрежата с изстрел от фаул. АРМЕНИЯ - МАКЕДОНИЯ 4:0 1:0 Пицели (12) 2:0 Мовсисян (67) 3:0 Газарян (81) 4:0 Мхитарян (90+4) МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА Лига на нациите 4 кръг, вторник 16 октомври  Армения 4:0краен резулат  Македония