Аржентина е новият световен шампион по футбол! Аржентинците водени от

...

Аржентина и Меси превзеха световния връх след спиращ дъха финал с Франция

Аржентина е новият международен първенец по футбол! Аржентинците водени от звездата си Лионел Меси победиха във финала Франция в спиращ дъха край, който остава вечно в историята на международни шампионати. Двубоят приключи 2:2 след продълженията, 3:3 след продължения, а при дузпите аржентинците завоюваха с 4:2. Меси откри в 23-та минута след дузпа, а в 36-та минута Анхел Ди Мария удвои. Мбапе от дузпа понижи за 2:1, а още веднъж той вкара за 2:2 единствено секунди по-късно. В продълженията Меси изведе още веднъж Аржентина напред в 109-та минута, само че Мбапе след дузпа в 118-та минута прати мача да се вземат решение след дузпи. При тях Аржентина беше по-точна и завоюва третата си международна купа след 4:2.
Прочетете още

Голмата звезда на Аржентина Лионел Меси се трансформира в играча с най-вече мачове на международни пъревства - 26, откакто изпревари

В 5-та минута Алексис Макалистър насочи удар, само че той беше избавен от Лорис.

В 17-та минута Ди Мария отпраи удар, само че топката мина над вратата.

Малко по-късно Гризман центрира от фаул към Жиру, който стреля с глава, само че ударът му мина над вратата.

В 23-та минута Аржентина получи дузпа, откакто Ди Мария нахлу в наказателното поле и беше фаулиран от Усман Дембеле. Дузпата беше изпълнена от Меси, който не сгреши и откри резултата - 1:0.

В 36-та минута аржентинците удариха и повторно. След страхотна многоходова акция Меси пусна към Макалистър, който откри доста добре Ди Мария в наказателното поле, а той от близко не сгреши за 2:0.

В 40-та минута треньорът на Франция Дешан смени Дембеле и Жиру, а на техни локална влязоха Коло Муани и Маркус Тюрам.

В 49-та минута удар на Родриго де Паул бешеспасен от Лорис.

В 59-та минута Алварес стреля, само че Лорис отрази.

В 70-та минута изстрел на Мбапе премин над вратата.

В 73-та минута Енцо Фернандес стреля, само че прави в ръцете на Лорис.

Франция се върна в мача в 80-та минута, когато нахлуващия в пеналта Коло Муани беше фаулиран от Отаменди и съдията отсъди дузпа. Мбапе не сгреши и понижи резултата - 2:1.

Французите изравниха още със идната си офанзива в 82-та минута. Меси изгуби топката от Коман, който напредна и подаде към Рабио, който откри Мбапе той направи двойно подаване с Тюрам и Мбапе се озова на страхотна позиция и с акробатичен удар не остави шансове на Мартинес а 2:2.

В петата минута от добавеното време Рабио стреля, само че Мартинес избави и предоврати цялостен поврат за Франция.

Така се стигна до продължения, а а Меси насочи удар, който Лорис избави.

В края на първото продължение се отвориха огромни шансове за Аржентина. Първо Лаутаро Мартинес насочи удар, който беше блокиран в последния миг от Упамекано, а по-късно Акуня насочи удар, който Варан почисти преди тя да стигне до вратата на Лорис.

Последва и подаване към Лаутаро, който пропусна доста чисто състояние, отправяйки удар около вратата.

В 107-та минута удар на Меси беше избавен от Лорис.

В 109-та минута Аржентина още веднъж излезе напред в резултата. Лаутаро Мартинес насочи удар, който беше избавен от Лорис, само че при добавката Меси съумя да осъществя - 3:2.

В 117-та минута Франция получи дузпа, откакто удар срещна ръката на Монтиел в наказателното поле и Марчиняк отсъди дузпа, която Мбапе вкара за 3:3, ставайки едвам втория футболист в историята на футбола с хеттрик на край на Световно, след англичанина Джеф Хърст.

В 120-та минута Коло Муани засече центрира в наказаталеното поле с глава, само че изстрелът му мина рисково около вратата.

В последните секунди Лаутаро се озова самичък против Лорис, само че не съумя да го преодолее, само че в тази обстановка той беше и в засада, която беше отсъдена.

Франция също имаше сходно състояние, откакто Коло Муани беше изведен самичък против Мартинес, само че вратарят на аржентинците съумя да избие с крайник и да вкара мача в дузпи.

При първите осъществявания огромните звезди на двата тима Мбапе и Меси не сгрешиха. Кингсли Коман пропусна, откакто ударът му беше избавен от Мартинес, а Дибала осъществя. Чуамени сгреши, откакто прати топката около вратата, а Паредес вкара и се стигна до 3:1 за Аржентина. Коло Муани остави французите в дуела с тъкмо осъществяване - 3:2. Монтиел биеше решителната дузпа и не сгреши - 4:2 за Аржентина и отборът стана за трети път международен първенец.

Така Аржентина завоюва третата си международна купа от 1986г. насам. Първата купа на тима беше от 1978. Лионел Меси стана за първи път международен първенец и към този момент държи и два върха - за играча с най-вече мачове на Световно и футболистът извел най-вече пъти тима си като капитан.

Аржентина: Емилиано Мартинес, Науел Молина (Гонсало Монтиел 91 мин.), Кристиан Ромеро, Николас Отаменди (Пауло Дибала 121 мин.), Николас Талияфико, Енцо Фернандес, Родриго де Паул (Леандро Паредес 102 мин.), Алексис Мак Алистър, Анхел ди Мария (Маркос Акуня 64 мин.), Лионел Меси, Хулиан Алварес (Лаутаро Мартинес 103 мин.)

Франция:  Юго Лорис, Жул Кунде (Аксел Дисаси 121 мин.), Рафаел Варан (Ибрахима Конате 113 мин.), Дайо Упамекано, Тео Ернандес (Едуардо Камавинга 71 мин.), Орелиен Чуамени, Адриен Рабио (Юсуф Фофана 96 мин.), Усман Дембеле (Рандал Коло Муани 41 мин.), Антоан Гризман (Кингсли Коман 71 мин.), Килиан Мбапе, Оливие Жиру (Маркус Тюрам 41 мин.)
Източник: trafficnews.bg