Арина Сабаленка се класира за полуфиналите на Откритото първенство на

...

Сабаленка домининира изцяло срещу китайка и с лекота е полуфиналистка на US Open

Арина Сабаленка се класира за полуфиналите на Откритото състезание на Съединени американски щати по тенис.

Състезателката от Беларус, която от идващия понеделник ще оглави международната класация на WТА, завоюва с лекост четвъртфиналния си дуел против китайката Цинвън Чжън с 6:1, 6:4 за 74 минути игра.

Сабаленка наложи доминация още от началото и завоюва първите пет гейма, като затвори първата част с 6:1. Във втория китайката бе равностойна, само че след пробив в седмия гейм Сабаленка поведе с 4:3 и завоюва мача след 6:4 с втория си мачбол.

На полуфиналите втората в схемата Сабаленка чака победителката от срещата сред Маркета Вондроушова (Чехия) и Медисън Кийс (САЩ).