Арда Кърджали победи Локомотив София с 3:0 в мач от

...

Арда Кърджали не срещна затруднения за домакински успех над Локомотив София

Арда Кърджали победи Локомотив София с 3:0 в мач от 31-ия кръг на Първа лига. Преслав Боруков, Станислав Иванов и Илия Юруков донесоха успеха на кърджалии.

Пламен Крачунов имаше добра опция да се разпише, само че уцели страничната греда на гостите.

Преслав Боруков откри резултата в 37-ата минута. Нападателят открадна едва върната топка в противниковата защита и направи резултата 1:0.

В последната минута на първото полувреме Станислав Иванов удвои преднината на домакините на стадион " Арена Арда " в Кърджали. Полузащитникът бе най-съобразителен след безредие в наказателното поле.

След почивката Илия Юруков също записа името си измежду реализаторите. Полузащитникът насочи компактен удар отвън наказателното поле, с цел да оформи крайния резултат.

В 86-ата минута гол на Тунгара бе анулиран заради засада.

Арда заема 8-ата позиция в класирането с актив от 45 пункта. Локомотив София остава на 9-ото място в подреждането с 38 точки.