АРДА изигра своя първи исторически мач в елита на родния

...

Футбол и в Кърджали: историческа първа точка за местния клуб, иначе 0:0 срещу Ботев Пловдив

АРДА изигра своя първи исторически мач в елита на родния футбол, завършвайки наедно 0:0 с " Ботев Пловдив ", заяви в формалния си уебсайт футболният клуб, основан в Кърджали. Двубоят стартира през вчерашния ден, само че приключи през днешния ден, откакто бе пресечен в 4-та минута заради гръмотевичната стихия и изобилния дъжд. Днес обаче АРЕНА АРДА бе в съвършено положение, а футболистите на Стамен Белчев бяха подкрепяни от близо 8000 фенове на трибуните.

В 8-та минута Антон Карачанаков насочи удар от границата на наказателното поле, само че той бе неакуратен. В 32-та минута Дарко Глишич пое топката наоколо до наказателното поле на пловдивчани, само че откакто центрира, защитник в жълто мазета топката. В 36-та минута Карачанаков овладя една топка, която рикошира в крайници на Крумов, само че до заплаха пред Караджов не се стигна.

След почивката отборът на АРДА стартира доста интензивно и единствено в разстояние на няколко минути сътвори серия от рискови положения пред Аргилашки. В 49-та минута Румян Овсепян изведе чудесно Деян Лозев, само че се наложи вратарят на " Ботев " да напусне очертанията на наказателното поле с цел да пресече топката. В 55-та минута Лозев се пребори с защитник в наказателното поле на гостите, само че не съумя да насочи рисков удар. Секунди по-късно португалецът Жоао Аморим подвигна на крайници трибуните на локалния стадион АРЕНА АРДА, откакто насочи доста мощен и рисков удар, като Аргилашки едвам съумя да допре и почисти топката.

След още 60 секунди игра, Лозев насочи удар, само че право в ръцете на вратаря на Ботев Пловдив. В 68-та минута след осъществяване на ъглов удар Зоран Гаич скочи над всички и игра с глава, само че Кардосо парира удара на сърбина. Две минути по-късно при следващата рискова офанзива за АРДА Дарко Глишич центрира рисково в наказателното поле, само че състезател в синьо не можа да засече топката.

Капитанът на " Арда " Пламен Крумов бе определен за състезател на мача и получи специфичен подарък от уеб страницата Gong.bg. Следващата среща на дебютанта в профи-лигата е на 19 юли от 18:45 часа против Царско село. Двубоят ще се играе в София на стадион Славия.

Като историческа дефинира първата точка на новака " Арда Кърджали " в efbet Лигата, откакто направи 0:0 против " Ботев Пловдив " в първия мач сред двата отбора от новия шампионат и уеб сайтът Gong.bg. След същинска борба на стадион „ Арена Арда ”, двата отбора не съумяха да се изненадат, макар че домакините бяха отборът, който сътвори по-добрите положения за гол в срещата. При надалеч по добър терен и съвсем слънчево време двата отбора се вкопчиха в здрава борба, след която обаче, не съумяха да излъчат победител.

В 72-ата минута Арда можеше да стигне до гол. След центриране от дясно Коконов бе най-близо до топката и се опита да я отклони, само че тя му избяга и отиде настрана от вратата.

АРДА – БОТЕВ ПЛОВДИВ 0:0

Арда (4-2-3-1): Иван Караджов – Венцислав Василев, Дарко Глишич, Деян Лозен, Пламен Крумов – Зоран Гаич, ЖОао Аморим – Емил Мартинов, Румян Ховсепян, Иван Коконов – Елиша Сам

Треньор: Стамен Белчев

Ботев Пд (4-2-3-1): Георги Аргилашки – Филип Филипов, Кристиан Димитров, Димитър Пиргов, Еберт Кардосо – Лъчезар Балтанов, Радослав Терзиев – Филип ван Арнем, Тодор Неделев, Антон Карачанаков – Тайлон

Треньор: Желко Петрович

Съдия: Станислав Тодоров

Стадион: „ Арена Арда ”, Кърджали.
Източник: offnews.bg