Съд в Париж отхвърли искането на Мбапе срещу ПСЖ
Апелативният съд в Париж отхвърли настояването на нападателя на Реал Мадрид Килиан Мбапе да замрази сметките на Пари Сен Жермен, оповестява журналистът Бен Джейкъбс.
Футболистът изиска погашение на бонуси в размер на 55 милиона евро, както и заплати за април-юни 2024 година, само че ПСЖ твърди, че Мбапе е отказал тези заплащания непринудено преди прехвърлянето си в Реал Мадрид като свободен сътрудник. Искът беше отритнат, футболистът би трябвало да покрие правосъдните разноски и получи санкция от 3 хиляди евро за отплата на разноските на клуба.
Килиан Мбапе е под въпрос за мача на Реал Мадрид с Депортиво Алавес
Той може да пропусне и идващия мач на Реал Мадрид
" За повторно съдилищата потвърдиха несъответствието на изказванията на господин Мбапе по отношение на ареста на сметките на ПСЖ. Всъщност целият този спор е въпрос на почтеност, почтеност и почитание към парижкия клуб и неговите почитатели ", съобщи юристът на ПСЖ.
По-рано през годината Мбапе към този момент обжалваше замразяването на сметките, само че през май решението беше анулирано. През ноември той още веднъж внесе тъжба, която на 9 декември съдът още веднъж отхвърли в интерес на ПСЖ.
Източник: topsport.bg
КОМЕНТАРИ




