Англия спечели първата си контрола преди Световното първенство, надделявайки на

...

Англия победи Нигерия в контрола

Англия завоюва първата си контрола преди Световното състезание, надделявайки на Уембли с 2:1 над Нигерия.

Англичаните вкараха два гола преди почивката, когато в действителност демонстрираха страхотни неща на терена. Нигерийците можеха да получат и още голове, само че вратарят им Франсис Узохо направи няколко положителни спасявания, а и нападателите на Трите лъва пропуснаха отлични благоприятни условия.

Гари Кейхил откри резултата в 7-ата минута, откакто засече с глава центриране на Киърън Трипиър от средата на наказателното поле. Само четири минути по-късно пас на Деле Али откри Рахим Стърлинг, чийто рисков удар беше блокиран. Само две минути по-късно същите играчи сътвориха аналогична обстановка, само че този път изстрелът на Стърлинг мина в профил.

Малко преди края на първото полувреме Хари Кейн удвои преднината на своя отбор, откакто получи топката отвън наказателното поле и я изстреля в долния ляв ъгъл след превъзходен финт с тяло.

След почивката гостите усъвършенстваха играта си, само че и Англия понижи оборотите. Все отново Нигерия върна едно попадение при започване на втората част, като се разписа Алекс Айоби. До края на мача Стърлинг получи жълт картон за симулация, малко по-късно Ерик Дайър не съумя да насочи топката в мрежата.

Селекционерът им Гарет Саутгейт може да бъде удовлетворен от атакуващата игра, която демонстрираха двамата крайни бранители Киърън Трипиър и Ашли Йънг, както и от солидното показване на втория етаж от Гари Кейхил.

Следващата контрола на Англия е на 7-и юни против Коста Рика, която ще се играе на стадион Елънд Роуд в Лийдс. Ден по-рано Нигерия също ще има инспекция и тя е против Чехия.
Източник: bnr.bg