Англия изигра най-добрия си мач на UEFA EURO 2020 и

...

Англия спечели с 4:0 срещу Украйна

Англия изигра най-хубавия си мач на UEFA EURO 2020 и завоюва с 4:0 против Украйна в последния четвъртфинал, пращайки обръщение към любимците в другия поток Испания и Италия.

Още от първите минути островитяните дадоха да се разбере, че довечера ще има единствено един тим на терена. В 4-ата минута Хари Кейн откри, с което значително респектира измемощелите украинци, които в предходната фаза играха над 120 минути против Швеция. Въпреки че резултатът се резервира недокоснат до почивката, още в първите секунди на втората част Хари Магуайър удвои, а до 63-ата минута още веднъж Кейн и Джордан Хендерсън опънаха мрежата на Бушчан, оформяйки крайния резултат.

Това бе единственият дуел на „ трите лъва ", който се игра отвън Острова, а точно на „ Стадио Олимпико " в Рим, което обаче по никакъв метод не се отрази отрицателно на англичаните, които записват най-хубавото си присъединяване на континентален шампионат от 1996 година, когато бяха домакини и изгубиха на полуфиналите от Германия.

В идната фаза възпитаниците на Гарет Саутгейт се връщат на „ Уембли ", където ще играят с Дания.
Източник: skandal.bg