Анатоли Станев вероятно ще остане на поста областен управител на

...
Анатоли Станев вероятно ще остане на поста областен управител на
Коментари Харесай

Анатоли Станев готов да се отрече от ИТН, за да остане областен управител?

Анатоли Станев евентуално ще остане на поста регионален шеф на Русе. Затова приказва мълчанието на всички забъркани.

Пресцентърът на регионалната администрация продължава да отхвърля да дава отговор на журналистически въпроси по тематиката. Същото вършат и от напусналата коалиция Има Такъв Народ, осведоми ruse.news.

Лидерът на партията Слави Трифонов разгласи, че изтегля министрите си, само че към момента няма и дума за втория ешелон на властта – регионалните шефове.

Именно координаторът на Има Такъв Народ за Русе Светлин Стоянов е издигнал кандидатурата на Станев за губернатор.

От партията към този момент оповестиха, че регионалните шефове могат да бъдат махнати от този, който ги е назначил – министър председателят Кирил Петков. Началникът на кабинета му – Лена Бориславова, към този момент съобщи, че министър-председателят няма да бърза с внасянето на оставките на министрите в Народното събрание.

Това значи, че той може и да не изиска да смени регионалните шефове и по този начин да остави Има Такъв Народ във властта.

Мълчанието на Станев пък приказва, че той няма никакво желание да си подава оставката и е подготвен да продължи да извършва функционалностите си на губернатор на Русе.

Преди да стане регионален шеф на Русе Станев беше шеф на РИОСВ-Русе.
Източник: dnesplus.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР