Американката Коко Гоф се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство

...

Коко Гоф чака Швьонтек след победа над словачка за трети пореден 1/4-финал в Париж

Американката Коко Гоф се класира за четвъртфиналите на Откритото състезание на Франция по тенис.

В четвъртия кръг на шампионата 19-годишната Гоф завоюва със 7:5, 6:2 против Анна Каролина Шмиедлова от Словакия за 91 минути игра.

Така, в случай че лидерката в схемата Ига Швьонтек от Полша завоюва мача си с украинката Леся Цуренко по-късно през днешния ден, ще има повтаряне на миналогодишния край, който бе извоюван от международната номер 1.

Срещу Шмиедлова Гоф имаше известни усложнения единствено във втората половина на първия сет, когато нарани и дясното си коляно при едно рухване върху клея. Американката поведе с 5:2 и два пробива задатък, като пропусна и мачбол, с цел да разреши на международната номер 100 да изравни при 5:5.

Последва обаче нов пробив за Гоф, която по този начин съумя да си обезпечи първия сет.

Във втория американката имаше цялостно превъзходство, като затвори срещата с пет следващи гейма на сметката си.