Американецът Себастиан Корда елиминира водача в схемата на турнира на

...

Себастиан Корда елиминира Феликс Оже-Алиасим на турнира в Ещорил

Американецът Себастиан Корда отстрани лидера в схемата на шампионата на клей в Ещорил (Португалия) Феликс Оже-Алиасим и се класира за полуфиналите на конкуренцията от сериите АТП 250.

Корда победи канадския си противник с 6:2, 6:2 за тъкмо 90 минути, като по този начин изравни общия баланс в мачовете посред им на 1:1.

Младият американски тенисист, наследник на чешката легенда в този спорт Петър Корда, завоюва и двата сета по еднакъв сюжет, взимайки стабилен задатък още първоначално. Корда имаше преимущество във всички детайли от играта и съумя да осъществя 5 от 11-те си точки за пробив.

На полуфиналите негов противник ще бъде различен американец - поставеният под номер 5 Франсес Тиафо. Тиафо имаше сложна задача против испанеца Алехандро Давидович-Фокина, само че го победи със 7:6(5), 5:7, 7:5.

Срещата мина през куп обрати. В първия сет първи до пробив за 3:2 стигна Давидович-Фокина, само че незабавно по-късно Тиафо изравни за 3:3. Американецът избави четири скрити сетбола на собствен сервис в 11-ия гейм, а в тайбрека една негова офанзива към мрежата за 4:2 точки му разреши да направи минибрейк, който да му донесе първия сет.

Във втория Давидович-Фокина потегли мощно и поведе с 3:0 гейма. Испанецът има два сетбола на сервис на съперника при 5:2, само че не ги осъществя и Тиафо изравни за 5:5. Тогава обаче американецът още веднъж бе продънен и испанецът изравни сетовете.

В решителния трети Давидович-Фокина водеше с 5:3 гейма, само че тогава Тиафо превключи на по-висока предавка и взе четири следващи гейма, а с тях и мача.

В другия полуфинал един против различен ще се изправят защитаващият купата си Алберт Рамос и аржентинецът Себастиан Баес. В напълно испански конфликт Рамос победи Фернандо Вердаско с 6:2, 6:2, до момента в който Баес отстрани първенеца за 2015 година Ришар Гаске от Франция след 3:6, 6:1, 6:4.

Наградният фонд на шампионата в Ещорил е 534 хиляди евро.