Александър Везенков отново беше над всички при победата на неговия

...

Везенков над всички при победа №22 на Олимпиакос в Гърция

Александър Везенков още веднъж беше над всички при успеха на неговия Олимпиакос с 85:78 (22:19, 16:16, 29:18, 18:25) над АЕК като посетител в мач от 22-ия кръг на гръцката баскетболна лига. Успехът е 22-и за гранда от Пирея, който към момента няма загуба от началото на сезона.

Българският национал прекара малко повече от 31 минути на паркета, за които се разписа с 20 точки, 7 битки, 1 асистенция, 1 открадната топка и 2 чадъра.

Срещата стартира като дерби, като двата тима се надлъгваха в резултата до почивката. След нея баскетболистите на Йоргос Барцокас взеха нещата в свои ръце и безапелационно завоюваха третата част, като в заключителната четвърт влязоха с преднина от 14 точки. Въпреки че баскетболистите на АЕК надвиха над противника си в последните 10 минути, това не беше задоволително да извърнат нещата в своя изгода за крайния излаз на срещата.

За Олимпиакос по 12 точки вкараха Мустафа Фал и Шакил МакКисик, а по 8 прибавиха Костас Слукас и Алек Питърс.